Коротка історична довідка
1937 р. – відкрита середня школа № 23
1941р. – перший випуск учнів, з стін школи вийшли випускники, які одержали середню освіту.
1993р. – введено поглиблене вивчення образотворчого мистецтва.
2004р. – впроваджено уроки інформатики та викладання предметів з комп’ютерною підтримкою.
З 1993 року в школі працюють класи художнього профілю (5-10 класи).
Організація образотворчої діяльності дозволяє поєднувати в собі працю і задоволення, пізнання світу і гру, фантазію і майстерність. школи ― неодноразові переможці та призери Всеукраїнських, обласних та міських конкурсів і фестивалів. Приймали участь у Міжнародних виставках дитячої творчості.
В школі здійснюється програма інформатизації, яка передбачає:
- формування умінь і навичок використання інформаційних технологій як важливої складової продуктивної діяльності громадянина в сучасному суспільстві;
- об’єднання педагогів, учнів, батьків в єдиний інформаційний простір;
- використання вчителями новітніх технологій в рамках програми «Intel* Навчання для майбутнього»;
- інформаційне забезпечення науково-методичної та управлінської діяльності школи.
З метою зміцнення здоров'я в школі працює два спортивних зали, кабінет психологічного розвантаження, предмет «Основи здоров’я та фізична культура» вивчається три години на тиждень.
Понад 15 років на базі спортивного працює тренажерний зал. Завдяки цьому реалізується можливість використовувати тренажери для розвитку фізичних якостей учнів. Їх застосування дозволяє підвищити моторну щільність уроків, досягти високої варіативності навантажень і в результаті сприяти формуванню стійкого інтересу до занять фізичною культурою та спортом. Учні та випускники школи в різні роки були чемпіонами, призерами, рекордсменами міських, обласних, Всеукраїнських змагань з різних видів спорту і навіть чемпіонами Європи з пауерліфтінгу.
Згідно з вимогами Міністерства освіти і науки України необхідною складовою навчального процесу школи є профільна освіта. В школі розроблено Програму впровадження профільного навчання, модель профільної освіти та заходи щодо забезпечення допрофільного та профільного навчання учнів на 2008 – 2013 р.р. Згідно з анкетуванням, проведеного серед батьків та учнів школи, обрано технологічний напрямок навчання (інформаційно – технологічний профіль), який введено в 10, 11 класах. Школою налагоджено зв’язки з Дніпродзержинським державним технічним університетом для подальшої співпраці по виконанню програми профільного навчання.
В школі існує дитяча організація «Промінці» (школа І ступеня), шкільне самоврядування.
Краєзнавча робота знайшла своє відображення в участі учнів школи в акції «Історія міст і сіл України», «Краса і біль України», «Моє Придніпров’я», «Голодомор 1932 – 1933рр.», постійно організовуються екскурсії учнів в різні куточки України з метою ознайомлення з історичною, культурною, науковою спадщиною своєї держави.
В школі ведеться робота з громадянського та патріотичного виховання. В школі створено музейну кімнату.
Велика увага приділяється збереженню та зміцненню здоров’я дітей. З цією метою в школі організовано роботу гуртків та спортивних секцій: гурток художньої творчості «Перлини», хоровий гурток «Ровесник», вокальний гурток молодших школярів «Сонячні промінці», хореографічний гурток «Надія», спортивна секція баскетболу та танцювальної аеробіки. Стало традицією проведення Дня цивільного захисту, під час якого проходять не тільки змагання між класами, тренінги щодо евакуації та захисту учнів та працівників школи в надзвичайних ситуаціях, класні години, а й організовуються зустрічі з представниками пожежних частин та міського управління з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення з демонстрацією показових виступів. В дні проведення відкриття та закриття шкільної спартакіади здійснюються зустрічі з представниками спортивних шкіл, які супроводжуються виступами кращих спортсменів школи.