«Ключовими завданнями держави та суспільства є формування сучасної культури фізичної досконалості та рухової активності, особливо в молодіжному середовищі», — підкреслив заступник міністра освіти і науки Андрій ГЕВКО під час парламентських слухань на тему «Шляхи розвитку фізичної культури і спорту в Україні в умовах децентралізації».
Андрій ГЕВКО повідомив, що заплановано розробити програму «Шкільний спортивний зал», метою якої буде забезпечення навчальних закладів необхідним обладнанням.
У новому проекті закону «Про освіту» буде прописано структуру початкової школи. Про це під час проведення освітньої дискусії, що відбулась у рамках фестивалю управлінської майстерності «Kyiv EdFest», повідомив заступник міністра освіти Павло ХОБЗЕЙ.
Початкова школа матиме два цикли. Перший — це 1-й та 2-й клас, де навчання буде наближене до дошкільної освіти, не матиме системи оцінювання і домашніх завдань. Другий цикл — це 3-й та 4-й клас, де навчання передбачатиме оцінювання навчальних досягнень учня.
«Дитина повинна йти до школи з радістю та зацікавленістю у навчанні», — підкреслив Павло Хобзей.
Діяльність пов’язана із рейтинговим оцінюванням українських шкіл має бути припинена до 17 квітня
Міністерство освіти і науки припиняє рейтингове оцінювання діяльності загальноосвітніх навчальних закладів. Відповідне рішення ухвалене з метою приведення у відповідність із законодавством власних нормативно-правових актів і економії державних коштів.
Зокрема, наказом освітнього відомства, що набирає чинності 17 квітня цього року, визнано такими, що втратили чинність, Положення про національну систему рейтингового оцінювання загальноосвітніх навчальних закладі та, відповідно, Критерії системи рейтингового оцінювання діяльності загальноосвітніх навчальних закладів, що були затверджені міністерством у 2013 році.
У Міністерстві освіти і науки завершено роботу над проектом Положення про післядипломну освіту у сфері вищої освіти України, про це повідомляє прес-служба відомства.
Проект документа розроблено з урахуванням нових засад функціонування системи вищої освіти, визначених Законом України "Про вищу освіту".
Положенням про післядипломну освіту у сфері вищої освіти визначено, що післядипломною освітою є спеціалізоване вдосконалення освіти та професійної підготовки особи шляхом поглиблення, розширення та оновлення її професійних знань, умінь та навичок або отримання іншої професії, спеціальності на основі здобутого раніше освітнього рівня та практичного досвіду.
Prometheus спільно з партнерами з проекту «Освіта - онлайн» запускає перші в Україні масові безкоштовні онлайн-курси по підготовці до ЗНО з математики, фізики та хімії – http://prometheus.org.ua/zno. Читати курси будуть провідні викладачі Одеського національного університету ім. І. Мечникова, Одеського національного медичного університету та досвідчені шкільні вчителі.
Наша мета – зробити найякіснішу підготовку до ЗНО доступною всім абітурієнтам незалежно від місця проживання, наявності статків на послуги репетиторів чи рівня викладання в їх школі. Нові курси також допоможуть абітурієнтам з зони АТО, тимчасово окупованих територій та біженцям.
Ми звертаємося до Вас із особистим проханням зробити репост цього повідомлення для того, щоб якомога більше абітурієнтів та їх батьків змогли дізнатися про можливість безкоштовного онлайн-навчання від викладачів провідних ВНЗ!
Державна підсумкова атестація школярів у 2015 році триватиме у період з 24 квітня до 8 червня
Міністерством освіти і науки підписано наказ№ 192 від 20.02.2015 "Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2014/2015 навчальному році", яким визначено терміни проведення ДПА у 4-х, 9-х та 11-х класах, а також орієнтовні вимоги до змісту атестаційних завдань.
Згідно з наказом, у школах І ступеня державна підсумкова атестація буде проведена у період з 12 до 21 травня з трьох навчальних предметів: української мови, читання та математики.
Учні дев’ятих класів з 1 по 8 червня складуть три шкільних іспити: українську мову, математику та предмет за вибором навчального закладу.
Одинадцятикласники проходитимуть державну підсумкову атестацію у два етапи: 24 квітня у пунктах тестування відбудеться ДПА з української мови у формі ЗНО. Другий етап підсумкової атестації відбудеться у період з 22 по 28 травня, в цей час випускники шкіл складуть іспити ще з двох навчальних предметів - математики або історії України та предмета за вибором учнів.
Українські вчителі заохочуються до використання сучасних інформаційний технологій
Громадська спілка «Освіторія» й НВК «Новопечерська школа», разом із Міністерством освіти і науки, та за підтримки від компанії «Майкрософт Україна» і виробника освітніх продуктів Corinth, проводять Всеукраїнський конкурс фахової майстерності серед учителів.
Мета конкурсу — заохотити вчителів до використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у своїй повсякденній навчально-виховній роботі.
Учасниками конкурсу можуть бути педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів України.
В УЦОЯО повідомили, що однією з умов отримання атестата є проходження ДПА з української мови
Український центр оцінювання якості освіти звернувся до керівників загальноосвітніх навчальних закладів з проханням роз’яснити випускникам шкіл, що у разі якщо вони не пройдуть державну підсумкову атестацію з української мови і літератури, вони не зможуть отримати атестати у поточному році.
Відповідне роз’яснення, вочевидь, викликане тим, що окремі випускники не реєструються для участі в державній підсумковій атестації з української мови у формі зовнішнього оцінюванняабо не надають комплекти документів для цього.
Опис нових елементів в технології проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2015 році
У системі зовнішнього незалежного оцінювання, починаючи з 2015 року, будуть запроваджені деякі нові елементи в технології його проведення. Це зумовлено прийняттям закону "Про вишу освіту", необхідністю забезпечення додаткових гарантій рівного доступу до вищої освіти усім абітурієнтам.
Серед новацій зокрема передбачено, що сертифікаційні роботи з української мови і літератури, математики матимуть два рівні складності, результати зовнішнього незалежного оцінювання будуть визначатися за новою методикою, сертифікат зовнішнього оцінювання буде чинним лише в рік його проведення, державна підсумкова атестація з української мови для всіх випускників шкіл, ліцеїв, гімназій, колегіумів буде проходити у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
Перелік цих подій визначено шляхом експертного опитування, проведеного Інтернет-порталом "Освітня політика".
Днями в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася прес-конференція на тему «Українська освіта-2014. ТОП 10 подій», де було оголошено найважливіші події у галузі освіти 2014 року.
У заході взяли участь заступник Міністра освіти і науки України Павло Полянський; голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич; директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук; керівник стратегічної дорадчої групи «Освіта», директор БФ «Інститут розвитку освіти» Георгій Касьянов; шеф-редактор порталу «Освітня політика» Віктор Громовий, освітяни та представники громадськості.