За визначенням авторів методичних рекомендацій, в умовах нових суспільно-політичних реалій усе більшої актуальності набуває виховання у молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни та активної громадянської позиції.
Міністерством освіти і науки оприлюднено методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання, які мають застосовуватися загальноосвітніми навчальними закладами у процесі патріотичного виховання школярів.
Структура заходів окреслює напрями і шляхи розвитку національно-патріотичного виховання в освітньому просторі України.
Додаток
до наказу МОН України
від 16.06. 2015 р. № 641
ЗАХОДИ
ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ КОНЦЕПЦІЇ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ І МОЛОДІ
Пояснювальна записка
Підготовлені Заходи спрямовані на розкриття мети, положень і завдань «Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді», прийнятої на засіданні Колегії Міністерства освіти і науки України 26 березня 2015 р. Ця концепція спирається на традиції української державності, національно-визвольної боротьби українського народу, громадянську свідомість, здатність критично і незалежно мислити, бути активним у відстоюванні своєї позиції та готовим до захисту незалежності й територіальної цілісності української держави.
Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
м.Київ
№ 641 від 16.06.2015
Про затвердження Концепції
національно-патріотичного виховання
дітей і молоді, Заходів щодо реалізації
Концепції національно-патріотичного
виховання дітей і молоді та методичних
рекомендацій щодо національно-патріотичного
виховання у загальноосвітніх навчальних закладах
ДПА у формі ЗНО буде з трьох обов'язкових предметів. У разі, якщо для вступу до ВНЗ випускнику будуть необхідні сертифікати ЗНО з інших предметів, він матиме можливість скласти зовнішнє оцінювання.
Наступного навчального року всі випускники шкіл, а також учні які здобуватимуть загальну середню освіту у ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації складатимуть шкільні іспити у формі ЗНО. Про це, за результатами засідання Колегії Міністерства освіти і науки, у своєму Facebook повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.
За його словами, у 2015/16 навчальному році, перелік предметів, з яких можна буде скласти ЗНО, не зміниться.
Усі випускники шкіл складатимуть ДПА у формі ЗНО з трьох обов’язкових предметів: української мови, іноземної мови, математики або історії України.